Altyapı

  • Tunçbilek Bilişim, yurt içi ana internet erişimini ComNet Verimerkezi üzerinden sağlıyor olup, Türk Telekom MPLS omurgasına, 2 farklı santralden her birine 2 farklı ring bağlantı ile dört noktadan yedekli olarak bağlıdır.

  • Web siteleriniz, verimerkezinin bulunduğu lokasyonda Türk Telekom, Turk Telekom International, Superonline, Vodafone, TurkNet ve Grid Telekom’un fiber altyapılarına doğrudan bağlanabilmektedir. Bağlantı, birebir yedekli ve toplam 1,6 Tbit/s kapasiteli Brocade NetIron XMR 16000’ler ile gerçekleştirilir. yine birebir yedekli Brocade MLXe-16 aggregation router’lar üzerinden network omurgasına bağlanır. İnternet servislerinde yük dengelemesi için Brocade ServerIron ADX 1000 switch’ler kullanılmaktadır.
  • Comnet Datacenter Istanbul Detaylı Bakış


    Türkiye' nin en büyük alt yapı kapasitesine sahip operator ve ağ bağımsız Comnet Veri Merkezi Istanbul, müşterilerine Türkiye' de özledikleri Dünya standartlarında veri merkezi hizmeti vermeyi amaçlamaktadır. Tüm avura, orta doğu ve hatta asya bölgelerine en direkt erişim hizmeti verebilen ilk ve tek veri merkezi olma özelliğindedir.

    Comnet Veri Merkezi, Istanbul şehir merkezinde lokasyonu sayesinde ulaşımı en kolay veri merkezlerindendir. 6 Veri Merkezi katı ve 2 Ofis katı olmak üzere 8 katlı bağımsız yapıdan oluşmaktadır.

    Veri Merkezlerinin en büyük ihtiyacı olan elektrik santrali 3.2MW kapasitesindedir. Kendisine ait tam yedekli enerji ve fiber alt yapısı ile 7/24 güvenli erişim hizmeti sağlanmaktadır. Comnet Veri Merkezi Istanbul Tier 3 dünya standartlarında dizayn edilmiştir. En güncel ve en son teknoloji güvenlik/network ürünleri kullanılmaktadır. Stratejik lokasyonu sayesinde avrupa ve dünya internet erişim noktalarının bulusma yeri halindedir. Bu özelliği sayesinde Türkiye\'de ilk ve Tek konumdadır. Comnet Veri Nerkezi Istanbul alışılagelmiş bütün zorlukları kaldırmak için bildiklerini sizede unutturacak.